Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

10 заспокійливих фраз, коли дитина плаче

12 03 2019

10 заспокійливих фраз, коли дитина плаче

[[ hitcount ]]

305

Якими словами можна заспокоїти дитину, що плаче? Як зробити так, щоб малюк відчув вашу підтримку? Ділимося 10 чудовими фразами, які ви можете використовувати, коли дитина плаче.

Дослідження показали: мозок людини запрограмований на миттєву реакцію на дитину, що плаче. Це робить нас турботливими і готовими прийти на допомогу, навіть якщо ця дитина не наша. Інстинкти змушують реагувати на дітей, що плачуть. Але як? Адже вони не завжди можуть сказати, в чому причина плачу, через малий словниковиц запас, хвилювання, страх, розгубленість. І дитина точно не перестане плакати, якщо ви скажете «Не плач!» «Перестань!». Так що ж можна (і потрібно) сказати малюку, який плаче?

1. «Я готова допомогти тобі».

Навіть якщо дитина, захлинаючись сльозами, каже, що їй не потрібна допомога, їй важливо знати, що її підтримають, якщо це знадобиться.

2. «Я бачу, як тобі важко».

Цією простою фразою ви покажете, що в курсі подій, чуєте і розумієте дитину.

3. «Я розумію, що ти сумуєш (наляканий, схвильований, розчарований,...) і це нормально».

Обговорення емоцій – дуже важливе.

4. «Це було по-справжньому сумно (прикро, хвилююче...)».

Визнання події, яка викликала сльози у дитини, допомагає зрозуміти, що саме спричинило такі емоції і з'ясувати, чим ви можете допомогти далі.

5. «Давай зробимо перерву».

Вихід із ситуації допомагає малюкові зрозуміти, що іноді потрібно піти, щоб зібратися з силами. Дитина може бути втомленою або надмірно збудженою, і їй просто необхідно провести час у тихому, спокійному місці, перш ніж повернутися в норму.

6. «Я люблю тебе. Ти у безпеці».

Нагадайте дитині, що ви поруч, оскільки вона може потребувати обіймів або просто взяти за руку, щоб заспокоїтися.

7. «Я можу тобі допомогти (спробувати ще раз)?».

Якщо дитина плаче через розчарування, через те, що у неї щось не вийшло, то вирватися з емоційної ситуації їй допоможе нагадування, що можна виконати завдання знову. Можливо, з вашою допомогою. Ці слова допомагають відчути важливість і значимість того, що робить дитина.

8. «Я чую, як ти плачеш, але я не знаю, чим тобі допомогти. Ти можеш допомогти мені зрозуміти?».

Навіть якщо дитина спочатку не може висловити словами, чому вона плаче, це може дати їй можливість попрактикуватися у називанні причин і почуттів.

9. «Я пам'ятаю, коли ти ...».

Це може здатися чимось відволікаючим, але допомагає засмученому малюку пригадати час, коли він відчував себе щасливим. Це поверне здатність мислити раціонально.

10. «Давай разом знайдемо рішення».

Зрештою, завдання батьків – навчити дитину вирішувати проблеми. Ваше завдання – показати ситуацію з об'єктивної сторони і придумати (разом із дитиною) можливі рішення.