Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

Англійська для дітей. З чого почати вивчення мови?

13 02 2019

Англійська для дітей. З чого почати вивчення мови?

[[ hitcount ]]

659

Як вивчати англійську мову з дітьми? 10 порад батькам, які хочуть навчити дитину англійській мові.

Жоден педагог не зможе так зацікавити малюка англійською мовою, як мама і тато. Ніхто краще за батьків не знає, що зможе зацікавити дитину. Особливо, якщо це відбувається у формі захоплюючої гри. Вивчення англійської має стати для вас грою, в яку ви будете грати разом з вашим малюком.

Коли починати вивчати англійську мову?

Більшість мам і тат стурбовані питанням: з якого віку можна навчати дитину англійській мові. Багато лінгвістичних шкіл починають навчати англійській мові з 3 років. Раніше цього віку не рекомендують, так як у дитини повинно сформуватися мовлення рідною мовою.

«Чи варто так рано починати вчити мову?» – однозначної відповіді на це питання немає. Кожен вирішує сам для себе. Втім, нічого поганого немає в тому, якщо в 3 роки ви будете приділяти час англійській з дитиною або віддасте її в студію вивчення мови. Однак майте на увазі, що у дитини повинні бути добре розвинені мовлення і словниковий запас рідною мовою.

Дитячі студії та гуртки корисні тим, що там відбувається спілкування дитини зі своїми однолітками. Інша справа, що кожна дитина індивідуальна. Хтось готовий до цього, а хтось ні. Не варто починати вчити англійську мову в три роки, якщо ваша дитина не знає назв овочів, фруктів, основних кольорів, не вміє рахувати до п’яти рідною мовою. І ні в якому разі не можна змушувати дитину до занять з англійської мови, інакше вмить відіб’єте у неї все бажання на довгий час.

Діти вчать мову набагато швидше, ніж дорослі. Малюки вміють розшифровувати слова і їхні граматичні функції. Коли дитина стає старшою, ця здатність втрачається. Складно погодитися з тими, хто вважає, що у когось є здатність до мов, а у кого-то немає. Все залежить від бажання і від мотивації. Здібності до мови є у всіх.

З чого почати вивчення мови з дитиною? 10 порад батькам

Якщо ви хочете допомогти своїй дитині вивчити англійську мову, спробуйте вписати наступні 10 правил у ваше повсякденне життя. І, ми впевнені, незабаром ви побачите бажаний результат.

1. Зробіть англійську частиною вашого повсякденного життя.

Співайте, читайте і грайте з дитиною англійською мовою кожен раз, коли ви цього хочете. Не обмежуйте себе тимчасовими рамками. Прочитайте віршик за обіднім столом, заспівайте пісеньку англійською у ванній, подивіться разом мультик англійською та прочитайте казку на ніч. Подумайте про вивчення англійської мови як про частину вашої гри, а не як про урок. Співати пісеньки, читати книги і дивитися мультфільми англійською мовою – це захоплюючі й важливі справи, які ви можете робити разом з малюком при вивченні англійської мови. Чим більше ваш малюк чує англійську мову, тим легше йому буде вивчити її.

2. Дивіться мультики, дитячі телепередачі англійською мовою.

Якщо дитина дивиться телеканал Дісней, ви можете звернути увагу дитини на те, що головні герої мультфільму розмовляють англійською. Ви можете поговорити з малюком про те, що відбувається на екрані, але намагайтеся робити це англійською. І не біда, що ви самі не знаєте багатьох слів. Ми всі вчили в школі назви тварин і дієслова, такі як: run – бігати, jump – стрибати, fly –літати, can – вміти, smile – посміхатися, cry – плакати.

3. Прочитайте казку англійською ввечері.

Більшість батьків читають на ніч казку своїм дітям. Чому б не прочитати казку англійською мовою або погортати дитячий словник з яскравими ілюстраціями?

4. Надихайте вашу дитину.

Проявіть інтерес до вивчення англійської разом з дитиною. Підтримуйте, надихайте і мотивуйте. Це найважливіший пункт. Коли ви показуєте інтерес до того, як ваша дитина вивчає англійську мову, ви проявляєте інтерес до неї самої. Дитині потрібне ваше схвалення, підтримка і наснага. Для неї дуже важлива ваша реакція на її досягнення у вивченні мові. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина вивчила англійську, необхідно навчити її відчувати почуття гордості за свої досягнення. Підбадьорюйте її, кажучи, що ви пишаєтеся нею. Запитуйте про те, як пройшли заняття (якщо дитина вивчає мову в дитячій студії).

5. Не критикуйте кожну помилку дитини, сфокусуйтеся краще на її досягненнях.

Це одна з найчастіших помилок батьків. Дуже часто зустрічаються батьки, які критикують своїх дітей, що дійсно намагаються говорити англійською. НЕ відбивайте у своєї дитини бажання вивчати англійську мову. Виправляти помилки потрібно так, щоб ні в якому разі не образити дитину. Адже вона переносить оцінку своїх дій на оцінку себе як особистості. Ваша концентрація уваги на помилках може відбити будь-який інтерес до занять англійською мовою. Перш за все, ви оцінюєте успіхи дитини, а не її недоробки. Намагайтеся підтримувати в ній почуття успіху. Навіть найменша перемога повинна бути помічена і оцінена. Адже інтерес до вивчення мови втрачається тоді, коли зникає почуття успіху. Мотивація відіграє ключову роль у вивченні іноземної мови. Зробіть так, щоб вашій дитині було цікаво вивчати англійську.

6. Підтримуйте інтерес у дитини до англійської мови.

Найкраще, що ви можете зробити, щоб допомогти своїй дитині вивчити англійську – зробити цей процес захоплюючим. Ваша дитина повинна бути впевнена, що заняття англійською – це весела і захоплююча гра разом з мамою. Підкріплюйте інтерес до англійської різними іграми. Знайдіть і вивчіть кілька англійських ігор такі як: ігри з алфавітом, ігри в лото, пальчикові ігри. Вони будуть ідеальні для початківців. Для малюка вивчити мову – не проблема, найголовніше – зацікавити його. Це зможуть зробити заняття, на яких він малює, співає, розмовляє і багато рухається.

7. У вивченні мови важливо не «тиснути» на свою дитину.

Якщо з якоїсь причини у вашої дитини немає бажання вивчати мову, то не наполягайте. Спробуйте відкласти заняття на певний час. Якщо дитина відчуває тиск з вашого боку при вивченні мови, то це дасть тільки негативний ефект.

8. Розмовляйте з малюком англійською мовою.

Якщо ви непогано володієте англійською, тоді намагайтеся частіше розмовляти зі своїм малюком. Навіть короткі фрази, як “I love you”, або команди “come here” (йди сюди) або “sit down” (сідай), “give me” (дай мені) “find” (знайди) – чудовий початок. Зараз ваша дитина сприймає всю інформацію візуально і на слух, тому, чим частіше вона буде чути вже знайомі слова і вирази, тим швидше запам’ятає їх вимову. Не забувайте, діти дуже люблять наслідувати; тож приділіть трохи часу малюкові і потренуйтеся вимовляти слова, які ви хочете, щоб він запам’ятав. Можливо, ваш малюк не завжди буде правильно вимовляти слова, але з часом у вас все вийде. І ще одна порада: краще перекладати малюкам значення слів за допомогою картинок. У три роки в дитини є здатність до аудіювання, яку з віком вона поступово втрачає. Чим більше дитина чує англійську мову, тим простіше їй її запам’ятати. Звикнувши слухати англійську мову, в школі їй буде простіше розуміти і виконувати інструкції під час уроку англійської мови.

9. Дітям швидко стає нудно.

Якщо ви бачите, що дитина втратила інтерес до завдання, не наполягайте на продовженні. Краще зробіть перерву, а потім поверніться до цього завдання, за умови, що дитина захоче це робити. Робіть ваші уроки яскравими і різноманітними.

10. Зробіть свої заняття з англійської регулярними.

Найголовніше правило у вивченні мови – гра в англійську мову повинна бути регулярною. Інакше всі ваші старання будуть даремними. Багато батьків знайшли для себе успішний спосіб навчання дітей англійській. Вони вибрали певний час для гри з малюком в англійську мову. Наприклад, щосереди ви можете розмовляти з малюком англійською, дивитися мультики все, що завгодно, головне, щоб все це було англійською мовою. І не важливо, вибираєте ви певний час для гри або займаєтеся цим тоді, коли у вас з’являється вільна хвилинка. Головне, щоб це було регулярно. І пам’ятайте: дитину в жодному разі не можна примушувати до занять англійською мовою, спочатку вона просто повинна її чути і спостерігати, як веселу гру, в якій вона хоче взяти участь разом з вами.