Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

Чому дитина не хоче робити домашні завдання: ТОП-7 причин і дій батьків

18 02 2019

Чому дитина не хоче робити домашні завдання: ТОП-7 причин і дій батьків

[[ hitcount ]]

213

Часто виконання домашнього завдання для дитини та її батьків перетворюється на болісне протистояння. У цій статті ви дізнаєтеся ТОП-7 причин, чому дитина не хоче вчитися, а також варіанти рішення проблем.

Дитина не хоче вчитися? Придивіться до свого учня уважніше, щоб знайти корінь проблеми.

Занадто складне завдання

 Шкільна програма з деяких предметів така насичена, що частина матеріалу залишається, на жаль, за межами пояснення на уроках. Неправильно, якщо у класі діти вчилися вирішувати простенькі приклади, а додому постійно отримують складні рівняння.

Краще обговоріть ситуацію з іншими батьками і разом переговоріть з педагогом.

А можливо, ваш учень просто упустив щось із матеріалу (хворів, прослухав), тоді необхідно заповнити прогалини.

Хронічна втома

Що робити, якщо дитина не хоче вчитися, не прагне робити уроки день у день, її не цікавить жоден із предметів? Проблема може критися в накопиченій перевтомі.

Проаналізуй всі додаткові заняття: ви хочете, щоб школяр відвідував репетитора з англійської, секцію з бадмінтону, займався музикою і залишався відмінником?

Швидше за все, доведеться пожертвувати чимось заради гарного самопочуття твого учня.

Нераціональний режим дня

Після школи одразу знаходиться безліч справ? Учень хоче відпочити, перекусити, погуляти з друзями, поспілкуватися в соцмережах, а до уроків із труднощами доходить тільки пізно ввечері?

У такій ситуації йому точно потрібна ваша допомога, щоб навчитися планувати свій час. Обговоріть і введіть поступово у практику грамотний графік: обід після школи, невелика перерва, виконання домашнього завдання, а вже після - розваги. 

Нестача мотивації

Іноді школяру важко зрозуміти, навіщо йому знадобиться в житті розфарбовування кружечків або вміння ділити у стовпчик.

Допомогти можуть розмови про те, що домашнє завдання для дитини - це її праця, робота, така ж, як у батьків. Наведіть приклади того, що навіть улюблена справа вимагає дисципліни, посидючості, багаторазового повторення дій.

Особисті проблеми

Іноді зниження інтересу до навчання пов'язане з першим коханням або, навпаки, з конфліктом у дружній компанії.

Треба обов'язково обговорити ситуацію. Придивіться уважніше до поведінки дитини, ненароком переговоріть з приятелями і вчителем.

Дитина не любить педагога

Син або дочка невтішно відгукуються про конкретного вчителя і не хочуть вивчати його предмет? Можливо, є конфліктна ситуація або непорозуміння між ними.

Проговоріть подію з дитиною, а потім - із педагогом. За необхідності залучіть психолога, класного керівника, адміністрацію, щоб налагодити стосунки.

Страх критики

Син чи дочка не хочуть робити уроки? Проаналізуйте і свою поведінку. Можливо, ви занадто опікаєте дитину або різко оцінюєте результат? Тоді відмова від виконання домашнього завдання пов'язана зі страхом отримати нову порцію критики.

Допомогти можуть тільки позитив і уважність. Не сваріть дитину за оцінки або криво написані рядки, краще допоможіть виправити ситуацію.

Дайте зрозуміти, що ваша любов не залежить від оцінок.

Нам під силу зробити так, щоб навчання було частиною обов'язків, а не неприємною рутиною. Допоможіть дитині розібратися у причинах труднощів із домашніми завданнями і впоратися з ними.