Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

Мамам першокласників: чому потрібно навчити дитину до школи?

17 07 2019

Мамам першокласників: чому потрібно навчити дитину до школи?

[[ hitcount ]]

226

До першого дзвінка малюка залишилося небагато часу. Як організувати підготовку до школи? Наші підказки допоможуть зрозуміти чому потрібно навчити дитину до школи.

На сьогодні писок того, чому потрібно навчити дитину до школи, дуже змінився. Якщо раніше акцент робили на уміннях першокласника читати і писати, зараз увагу бфльше приділяють фізичній і психологічній готовності дитини, її  інтересу, готовності комунікувати з новим колективом.

Як же підготувати дитину до школи, щоб полегшити її адаптацію?

Познайомте дитину зі школою 

Кілька разів прогуляйтеся навколо школи, познайомтеся з маршрутом, територією. Розкажіть майбутньому першокласнику, де буде його клас, на якому спортивному майданчику вони будуть займатися, куди прийдуть 1 вересня на лінійку. Знайдіть вікна їдальні та актової зали. Такі прогулянки допоможуть знизити тривожність і швидко зорієнтуватися восени.

Проведіть кілька днів за новим режимом

Шкільне життя, на відміну від дитячого садка, це відсутність денного сну (крім груп продовженого дня), чергування періодів концентрації та розслаблення уваги (уроки і перерви), харчування за новим режимом.

Щоб звикнути до цих особливостей, у рамках підготовки дитини до школи можна ... у неї погратися.

Складіть гарний розпорядок дня, проживіть за ним кілька днів, а замість уроків організуйте розвиваючі заняття, щоб потренувати посидючість.

Перевірте побутові навички

Педагоги звертають увагу батьків, що побутові навички набагато важливіші за знання букв для майбутніх першокласників, особливо, якщо вони не відвідували дитячий садок. Підготовка до школи – це:

  • вміння дитини самостійно користуватися туалетом (підняти руку – попросити дозволу вийти – знайти туалет тощо);
  • готовність самому одягатися і роздягатися (потренуйтеся з новою шкільною формою, спортивним костюмом, змінним взуттям, щоб незнайомі застібки не стали нездоланною перешкодою);
  • формування корисної звички самостійно набирати воду з кулера у склянку або пляшку, пити протягом дня, визначати почуття голоду і перекушувати на перервах тощо.

Це дійсно важливо, і якщо дитина з цим легко справляється, її адаптація у школі пройде легше.

Розбудіть інтерес до навчання 

Школа – це щоденне пізнання світу. І дуже важливо, щоб дитина щиро цікавилася новими знаннями. Влітку побільше гуляйте в парках, спостерігайте за природою, разом читайте і дивіться пізнавальне відео. Нехай майбутній першокласник відчує інтерес до того, що відбувається навколо.

Розвивайте зорово-рухову координацію

У першому класі потрібно багато писати. Для цього необхідні розвинені взаємозв'язки між руками й очима. Чому навчити дитину до школи? Не обов'язково писати у прописах, адже зорово-рухова координація розвивається, якщо ви складаєте конструктори із дрібних деталей за інструкцією, вишиваєте, в'яжете, сортуєте намистини тощо.

Додайте правильну мотивацію

Дітям нового покоління дуже важливо розуміти сенс будь-яких дій. Розкажіть про роль школи і вчителя у житті. Аргумент «Вчитися потрібно!» вже не працює. Поясніть на прикладах, навіщо потрібні нові предмети і знання, як вони будуть використовуватися на практиці. Зацікавте малечу знайомствами і позашкільною активністю, щоб підготовка  до школи пройшла успішно.