Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

Що краще: дитячий садок чи домашнє виховання? Думка вчених

26 03 2019

Що краще: дитячий садок чи домашнє виховання? Думка вчених

[[ hitcount ]]

195

Дитячий садок розвиває дитину краще, ніж батьки. Такого висновку дійшли французькі соціологи з університету Сорбонни, обстеживши здоров`я та розвиток 1428 дітей.

Треба зауважити, що у Франції дошкільне виховання якісне і охоплює 97% дітей країни. Як правило, більшість дітей у віці до трьох років відвідують садок, або мають няню.

У ході дослідження вчені спостерігали за поведінкою 1428 дітей. При цьому 636 з них були під опікою нянь, 367 – відвідували державні дитячі садки, а 425 – виховувались у сім'ях.

Вчені відстежували емоційних розвиток дітей з народження до восьми років шляхом анкетування. Батьки відповідали на запитання анкети, коли їхнім дітям було 3.5 і 8 років. Питання стосувалися особливостей поведінки, емоційних проблем, у тому числі, труднощів спілкування з однолітками. Враховувалися також гіперактивність, неуважність, різні соціальні навички малюків.

У результаті дослідження вчені виявили:

  • 16% дітей мали проблеми з поведінкою
  • 15% були гіперактивними або неуважними
  • 16% мали різноманітні емоційні проблеми
  • трохи менше 7% мали труднощі в спілкуванні з однолітками
  • 13% мали погані соціальні навички

Дослідники виявили, що ті, хто відвідував садок або перебував під наглядом няні, були менш схильні переживати емоціональні та поведінкові проблеми і в цілому мали кращі соціальні навички.

У дітей, які відвідували дитячий садок або ясла протягом року і більше, набагато рідше виникали емоційні проблеми. Також, вихованці садків рідше зазнавали труднощів у встановленні дружніх відносин з однолітками і в цілому мали кращі соціальні навички.

А ось діти, якими займалися виключно родичі, частіше мали поведінкові проблеми. Разом з тим, у хлопчиків, які відвідують дитячий садок, було менше емоційних проблем, ніж у «домашніх», але більше поведінкових. А ось у дівчаток, і з тим, і іншим, труднощів не спостерігалося.

«Доступ до високоякісного догляду за дітьми у перші роки життя може поліпшити емоційний і пізнавальний розвиток дітей, запобігти емоційним труднощам та посприяти кращій соціальній поведінці», – резюмують вчені свої спостереження.