Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

Домашнє завдання: прості способи ефективної роботи для дитини

08 04 2019

Домашнє завдання: прості способи ефективної роботи для дитини

[[ hitcount ]]

225

Інколи всі відчувають втому, і діти - не виняток. Як змусити дитину робити домашнє завдання, не зашкодивши її здоров'ю і психіці? Не забувайте про ці прості поради.

Найголовніше – дати можливість відпочити школяреві. Пройтися пішки з однокласниками, спокійно пообідати, побути в тиші, пограти. Відпочинок – запорука міцної нервової системи. Далі дотримуйтесь простих правил, про які ви, можливо, забули.

Тиша та спокій

Коли ваша дитина виконує домашнє завдання, намагайтеся звести до мінімуму відволікаючі фактори – вимкніть телевізор і попросіть молодших братів і сестер пограти в іншій кімнаті, приберіть домашніх тварин. Бажано організуватися так, щоб зробити час домашньої роботи тихим часом для всієї родини, щоб інші могли читати або робити інші неголосні дії. Ви також можете попросити дітей старшого віку залишити свої мобільні телефони у вас, поки вони роблять домашню роботу, або домовитися про те, що вони не можуть використовувати свої смартфони, ноутбуки, комп'ютери або планшети не для уроків. І цей час не можна сидіти у соціальних мережах, дивитися відео або грати в ігри. Краще, якщо дитина буде робити домашнє завдання в залі, а не у своїй спальні, щоб вам було легше контролювати і допомагати.

Допомогти дитині стати організованою

Ви можете показати дитині, як розбити великі завдання або проекти на більш дрібні, більш керовані завдання. Потім вона може планувати виконувати по одному завданню. Якщо у неї є кілька різних завдань протягом одного тижня, допоможіть їй спланувати, що робити щовечора. Дітям старшого віку може стати в нагоді окремий планер домашньої роботи або додаток для планування, щоб вони могли бачити, коли призначені завдання, і організовувати себе за допомогою плану і нагадувань про навчання.

Розвинути позитивний підхід

Шкільна робота не завжди легка, ви, напевно, і самі про це пам'ятаєте. Ваше завдання – допомогти дитині розвинути позитивний підхід до академічних і організаційних завдань. Якщо дитина уникає випробувань, запропонуйте їй розбити завдання на ті, які вона вважає легкими, і ті, які їй здаються важкими. Дитина може віддати перевагу виконувати «легші» завдання спочатку для того, щоб набути впевненості в собі, а потім вирішувати більш складні завдання. Або вона може захотіти зробити найскладніші завдання, перш ніж занадто втомиться. Якщо школяр відчуває труднощі з певним завданням, ви можете допомогти йому навчитися долати їх і навчитися точно визначити, що саме він вважає важким. Пізніше разом ви можете продумати деякі рішення, зваживши всі за і проти різних варіантів, щоб знайти кращий. Дітям часто важко починати проекти або придумувати ідеї. Можливо, вам вдасться навчити їх починати робити складні речі з нуля, допомагаючи дитині розбити проекти на більш дрібні частини або намітити кроки.

Бути коучем

Коли справа доходить до домашньої роботи, ви можете уявити себе коучем вашої дитини. Ваше завдання – допомогти дитині, створивши відповідний час, атмосферу і підхід до виконання домашніх завдань, але виконання роботи в кінцевому рахунку є обов'язком вашої дитини. Якщо ви робите домашнє завдання замість дитини, вона не набуде важливих навичок. Вона також не дізнається, що робити, коли стикається з такою проблемою, як нестача часу, суперечливі пріоритети або завдання, які вона не розуміє. Бути коучем означає те, що ви іноді повинні дозволяти своїй дитині «програвати», але пам'ятайте, що діти вчаться і на невдачах, і на успіхах. Що дійсно важливо, так це ставлення, яке ви обидва маєте до цих невдач. Якщо у вашої дитини проблеми з домашньою роботою, спробуйте поговорити з нею про те, що вона може зробити краще наступного разу. Завжди хваліть дитину за те, що вона намагалася і робила все можливе, особливо в тих завданнях, які вона вважала важкими. Неважливо, якщо вона не закінчила все ідеально. Якщо проблеми затягуються, поговоріть з репетитором і розгляньте варіант додаткових занять або відвідування психолога.