Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

Мовчання – золото чи небезпека? Коли варто вести дитину до логопеда

11 12 2018

Мовчання – золото чи небезпека? Коли варто вести дитину до логопеда

[[ hitcount ]]

156

Останнім часом ви помічаєте, що малюк намагається вам щось сказати, але у нього не виходить зрозуміло висловити свою думку, він починає плакати та вередувати? Або ж він зовсім не хоче спілкуватися? Можливо, час відвідати логопеда.

Розвиток комунікаційних здібностей у дитини інтенсивно починається десь із 1,5–2 років і триває до 3–4-річного віку. Дуже важливо не пропустити момент для мовного «прориву»: невміння вербально спілкуватися погано впливає як на здатність до навчання крихітки, так і на інтеграцію в соціум однолітків.

Що ж говорять фахівці про те, коли вести дитину до логопеда?

ЧИ ПОТРІБНО ВІДВІДУВАННЯ ЛОГОПЕДА: ДУМКА ЕКСПЕРТА

Багато мам і тат хапаються за голову і записують дитину до фахівця тільки тоді, коли мовні відхилення стають явно помітними: син або дочка перекручують слова, відмовляються висловлювати думки реченнями чи взагалі мовчать. Але чи варто доводити до того, коли ситуація вже запущена і вирішити проблему набагато складніше?

Досвідчені логопеди стверджують, що навіть здоровому малюку, який розвивається за нормами для свого віку, до 3 років обов'язково потрібен хоча б разовий профілактичний огляд «мовного» фахівця. Навіть якщо ви не помічаєте ніяких тривожних симптомів, відстежити особливості процесу розвитку мовлення у конкретної дитини людині, яка не володіє певними медичними і психологічними знаннями, складно.

Мовлення є своєрідним наслідком розумових процесів, характерних для нашої психіки. Перші роки два у своєму житті карапуз вивчає навколишній світ і обмірковує, що він бачить, робить, відчуває. Спочатку він не вміє висловлювати думки абстрактними символами – словами, як дорослі, але років до трьох-чотирьох це стає нагальною потребою. У цей період діти активно розуміють звернені до них слова і речення, пов'язують предмети з назвами, а також прагнуть повідомляти батькам про свої потреби словесно.

Якщо даний процес порушується, це плачевно позначається на розвитку мислення, психоемоційної сфери та інтелекту дитини. Тому якщо в період від 2 до 3 років ви бачите, що малюк намагається вам щось сказати, але у нього не виходить вимовити навіть прості речення типу «Де м'яч?» або «Хочу їсти», час бити на сполох.

Подібні стани можуть бути пов'язані як із неврологічними і моторними порушеннями, так і з затримкою психічного розвитку. І чим раніше ви почнете корекцію і виконання логопедичних вправ, тим краще для вас обох. Відвести трирічну дитину, яка практично не говорить, на прийом до логопеда – це надзвичайно правильне рішення, яке дає надію на сприятливий прогноз становлення мовлення.