Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

Не сваритися при дітях: вчені довели, що мозок дитини реагує на негативні емоції

08 04 2019

Не сваритися при дітях: вчені довели, що мозок дитини реагує на негативні емоції

[[ hitcount ]]

227

Атмосфера, в якій знаходяться маленькі діти, впливає на них набагато більше, ніж ми звикли думати. Вчені науково довели, чому не потрібно кричати при дітях.

Ви знаєте це відчуття, коли починаєте хвилюватися через крики, сварки або через інші прояви негативних емоцій? Та ж сама нейронна мережа, яка реагує, коли дорослі чують гнівну вокалізацію, діє у немовлят у віці від шести місяців. Це доводить нове дослідження у журналі PLOS ONE Чена Чжао з Манчестерського університету, Великобританія. Дослідження вказує на те, що нейронна мережа, задіяна в обробці вокальних емоцій дорослої людини, починає працювати досить рано, і що її чутливість до гніву частково є результатом відносин з матір'ю.

Реакція мозку на негативні емоції

Для кількох поколінь не секрет, що діти можуть розрізняти емоційний зміст голосів своїх матерів задовго до того, як вони розуміють слова, грунтуючись на інтонації, тоні, ритмі і інших елементах. У дорослих цей емоційний контент обробляється в лобових і скроневих частках. Були проведені дослідження мозку у немовлят, але шум апарату МРТ ускладнив аналіз реакції на звуки. У поточному дослідженні автори подолали це обмеження за допомогою функціональної спектроскопії ближнього інфрачервоного діапазону, безшумного неінвазивного методу, який вимірює кровотік в областях кори головного мозку, в той час як немовлята сиділи на колінах у своїх матерів і слухали записані немовні вокалізації, які були злими, щасливими або нейтральними по емоційності. Окремо команда також спостерігала одні і ті ж пари мати-немовля під час гри в спеціальній дитячій зоні, кількісно визначаючи взаємодії матері з точки зору як чутливості до поведінки немовляти при його зміні, так і спрямованості, або ступеня, в якій мати прагнула контролювати поведінку немовляти.

Як спілкуватися з немовлятами

Вчені виявили, що як сердита, так і щаслива вокалізація активували фронтально-кортикальну мережу, і рівень активації у відповідь на гнів був вище у тих немовлят, чиї матері були більш вимогливі і негативні в спілкуванні з ними. Отримані результати свідчать про те, що більший досвід роботи з директивами по догляду чи стрес, викликаний ними, посилюють здатність мозку дитини виявляти і реагувати на злі вокалізації.

Чжао додає: «Наука про мозок показує, що мозок дитини чутливий до різних емоційних тонів, які вони чують в голосах. Такі тони можуть викликати різні патерни активації в областях мозку немовляти, які також беруть участь в обробці голосів у дорослих і дітей старшого віку.

Ці патерни показують, що ранній догляд, який отримують діти, може впливати на реакцію мозку, тому чим суворішою та вимоглившою є їхня мати, тим сильніша реакція мозку у цих 6-місячних дітей на звуки злих голосів».

Тому, щоб зберегти психіку дітей, спробуйте контролювати себе поряд з ними.