Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

Прокачай EQ: дитячі ігри на розвиток емоційного інтелекту

15 04 2019

Прокачай EQ: дитячі ігри на розвиток емоційного інтелекту

[[ hitcount ]]

842

Емоційний інтелект – це вміння розпізнавати свої емоції і керувати ними, а також розуміти, відчувати і приймати емоції іншої людини.

Так історично склалося, що в нашому суспільстві прояв емоцій довгий час вважалося чимось неправильним (особливо для хлопчиків), а ознакою хорошого виховання було вміння приховувати свої почуття. Проте, на думку психологів, такі заборони на емоції часто стають причиною невдач людини як в особистому житті, так і в професійному.

Високий рівень загального інтелекту (IQ) але посередній емоційний інтелект (EQ) часто вже не очевидна причина того, що начитаний відмінник не може добитися успіхів в житті, тоді як який-небудь доброзичливий «трієчник» успішний у всьому, завдяки тому, що вміє відчувати інших. Серед причин розлучень також досить часто зустрічається невміння або небажання розуміти і приймати почуття партнера.

Розвивати емоційний інтелект ніколи не пізно, але краще починати з дитинства.

5 ІГОР ДЛЯ РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ


Що ти відчуваєш?

Спробуйте в кінці дня не тільки розпитувати дитину про події в садку і школі, а й обговорювати емоції, які вона при цьому відчувала. Це привчить дитину до усвідомленості.

Також можна задавати питання про почуття інших. Реальних людей, або казкових героїв. Ви думали коли небудь, що відчував Колобок коли тікав від діда і баби? Або сімейство діда Андрушки, коли вирвали ріпку?

Шкатулка емоцій

Спробуйте разом з дитиною написати на листочках все те, що асоціюється у нього з емоціями радості і щастя. Обіймашки перед сном, прогулянка у весняному парку, запах квітів, катання на роликах, все що завгодно, і скласти ці листочки в шкатулку, коробку, банку. До того ж, якщо настрій на нулі, така шкатулка – чудовий привід згадати, що у світі повно чудових речей.

Холодно-жарко

Відому гру, коли один учасник ховає якийсь предмет, а інший шукає його, орієнтуючись на підказки «холодно-жарко» також можна використовувати для навчання розпізнавання емоції. Спробуйте заховати іграшку і нехай дитина знайде її орієнтуючись на ваш вираз обличчя – посмішку – під час наближення до іграшки або сумну гримасу – як ознаку того, що вона віддаляється від мети. І звичайно ж, продемонструйте невгамовну радість, коли іграшка знайшлась.

Малюємо емоції

Радість, смуток, вдумливість, гнів. З яким кольором вони асоціюються у дитини і чому? Нехай спробує намалювати і пояснити це.

Танок емоцій

Не секрет, що танок – чудовий спосіб виразити емоції і настрій. Запропонуйте дитині за допомогою спонтанного танцю висловити різні емоції. Як вона уявляє «танок радості», «танок вдумливості», «танок щирості», «танок розчарування» тощо. Увімкніть музику і потанцюйте, подурійте разом.