Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

Позашкільний розвиток дитини: як не «переборщити» з кількістю гуртків

01 10 2018

Позашкільний розвиток дитини: як не «переборщити» з кількістю гуртків

[[ hitcount ]]

229

Сучасні батьки рідко обмежуються шкільною освітою: більшість дітей додатково займаються спортом, танцями, вокалом, малюванням і ще мільйоном різних речей – гуртків зараз вистачає. Проте чи завжди це доречно?

Позакласний розвиток дитини дуже важливий і для розширення кругозору, і для освіти, та й постійне «зависання» у дворі з відверто нудьгуючими однолітками не особливо корисне для інтелекту. Проте серед величезного вибору гуртків – від банального ліплення з глини до конструювання макетів космічних кораблів – важливо не перевантажити юного дослідника.

Вибираючи секції для дитини, не варто орієнтуватися на власні амбіції («а я ось у дитинстві так хотіла на балет»). Навіть, якщо малюк хоче спробувати 5 різних гуртків, свої сили і можливості сина або дочки треба оцінювати тверезо.

ВИБІР СЕКЦІЇ ДЛЯ ДИТИНИ: ЯК ЗУПИНИТИСЯ ВЧАСНО

Забороняти заняття у музичній або художній школі, якщо дитина безупинно малює або любить співати, безглуздо. Але, якщо кількість розвиваючих гуртків для дитини перевищує 2-3 і більшість з них аж ніяк не біля вашого дому, зверніть увагу на стан малюка.

ТРИВОЖНИМИ «ДЗВІНОЧКАМИ» СТАНУТЬ ТАКІ ОЗНАКИ:

  • Дитина стає млявою і ледачою, насилу робить уроки або втратила інтерес до улюблених занять. Часто сидить, втупившись у одну точку, або ловить гав.
  • Ви дізнаєтеся, що дитина вам бреше: наприклад, син повинен був відправитися на секцію бойового мистецтва, проте вирішив прогуляти її разом із товаришем.
  • Школяр не встигає робити уроки у світлий час доби. Оскільки його день розписаний практично похвилинно, час на виконання домашніх завдань залишається тільки після 20.00 – 21.00.
  • У дитини часто спостерігається безпричинна агресія, тривожність, плаксивість, підвищена збудливість.
  • Знижується імунітет, малюк часто хворіє: відхід у хворобу стає для нього єдиною можливістю відпочити.
  • Проблеми зі сном: ваш син або дочка погано сплять, насилу засинають, часто прокидаються від кошмарів або ж, навпаки, практично засинають на ходу.
  • Дитина стає сумною або важко зітхає після фрази «Нам час на заняття».
  • У малюка знижений апетит, він взагалі не встигає гуляти з друзями і не має мінімум двох годин вільного часу для себе.

І, звичайно ж, вирішуючи питання, як вибрати секцію для дитини, не забувайте і про себе. Якщо у вас постійне відчуття втоми, а щоб встигнути на всі гуртки, доводиться бігати, як білка в колесі, це не принесе користі ні вам, ні юному вундеркінду. Пам'ятайте: розвиток дитини має бути на радість вам обом!