Дитячий клуб SMART KIDS – розвиваємо з любов’ю

Затримка мовлення у дитини: чого не треба робити батькам

26 03 2019

Затримка мовлення у дитини: чого не треба робити батькам

[[ hitcount ]]

416

Кожна дитина розвивається у своєму темпі, але є ситуації, які потребують консультації спеціаліста.

Якщо вам здається, що дитина відстає у мовленнєвому розвитку, перш за все, проконсультуйтеся з вашим педіатром щодо норм розвитку дітей цього віку.

У цій статті ми розглянемо найтиповіші помилки батьків у таких ситуаціях.

Якщо дитина погано розмовляє:

 • Не порівнюйте братів і сестер один з одним.

  Старша дитина,можливо, була більш розвиненою для її віку. І тому логічно, що у оточуючих виникає занепокоєння, коли друга дитина розвивається іншими темпами. У кожної дитини свій темп, і якщо все у рамках норми, не акцентуйте на цьому увагу. Тим паче не порівнюйте малюка з дітьми друзів і сусідів.
   
 • Не звинувачуйте себе.

  Батьки не є причиною порушення мови та мовлення. Тому не варто аналізувати що і де ви зробили не так. Також неправильно говорити іншим батькам, що вони повинні були зробити щось по-іншому. Осуд навряд чи допоможе вам вирішити проблему.
   
 • Не навішуйте ярликів.

  Не намагайтеся поставити діагноз дитині. Замість цього опишіть лікарю, що ви бачите. Залиште діагноз логопеду, який спеціально навчений для виявлення порушень спілкування. Розкажіть, що дитина робить добре, а що, на ваш погляд, ще не вміє. Також у разі потреби проконсультуйтеся з неврологом.
   
 • Не думайте, що лікування дуже дороге або займе багато часу.

  Послуги можуть бути безкоштовними в державних поліклініках, також є можливості оформити дитину в логопедичний садок. Шукайте оптимальні варіанти.
   
 • Не чекайте, що дитина переросте проблему.

  Це напевно найважливіший момент. Затримки мови і мовлення дуже легко піддаються лікуванню. Найкращі результати досягаються, коли дитина потрапляє на консультацію до професіонала у ранньому віці. Правильно підібране лікування (це не обов'язково лікування препаратами, можливо, фахівець дасть вам поради з організації режиму дня або спеціальні вправи) може поліпшити академічні та соціальні успіхи, тому не зволікайте.